Etter mange år med det engelskspråklige demon-dramaet HeLL(P) kom Oliver (som tidligere signerte med Jey Levang) endelig med bok på norsk. I «Sort Lam» møter vi femtenårige Denver, som en dag blir etterlatt av foreldrene sine. Plutselig er Denver helt avhengig av vennegjengen sin, og det blir ikke helt friksjonsfritt. Samtidig sniker en skummel skikkelse rundt i skogen, men er det bare Denver som ser morderklovnen?

Oliver Levang: Twin Peaks på Sørlandet
En lang og snirklete samtale med skaperen av Sort lam om tegneserier, South Park, kirke, kjærlighet og kjønn.
På forsiden nå
Tegneserien som forandret livet mitt: Kjersti Synneva Moen
Når du som sjuåring er alle holdningskampanjers drøm – hvilken tegneserie kan skape balanse? For Kjersti Synneva Moen var det Tommy & Tigern.
Lunken brannfakkel
Trass den brennaktuelle og viktige tematikken engasjerer ikkje Mor fant meg like sterkt som ein kunne ønskje. Det handlar meir om formidlinga enn sjølve forteljinga.
Imponerende adapsjon av en moderne klassiker
Mikael Noguchi har klart å gjøre suksessromanen Tante Ulrikkes vei til en fullblods tegneserie som står på egne ben.
Tegnende hekser og mangaglede
Jeg har endelig funnet en manga jeg kan elske, skriver Linn Isabel Eielsen om Kamome Shirihamas Heksehatt-atelieret.
Sjarmerende skildring om en skjør ungdomstid
I den andre boken i Jenter-serien til Cathrine Sandmæl vender leseren tilbake til et kjent univers. Men denne gangen setter en ny hovedperson sitt preg på fortellingen.















